1 Ocak 2018 Pazartesi

Düğün Salonu Edirne

Binlerce insan arasından birbirini seçen çiftin, genç kızların hayalini süsleyen o gelinlik, gençlerimizin damatlık heyecanı, düğünlerimizin ilginç adetleri, annelerin evlatlarına en güzel düğünü yapma istekleri… Toplumumuzun köşe taşı, olmazsa olmazımız, en büyük eğlencemiz düğünlerdir hiç şüphesiz.  Her yörenin kendine özel adetleri, günler süren şenlikler, hazırlıklar, büyük bir mutluluk aracı olan düğünlerimizi halk olarak seviyor olmamız boşuna değil.
Eskilerin kırk gün kırk gece yaptığı düğünlerden bize kalan adetlerimiz hala yaşıyor.  Gelin evden çıkarken evi, yuvası bereketli olsun başına dökülen şekerler bir yörenin adeti iken aynı şekilde bereket versin diye gelinin ayağı önünde nar kırılır. Gelinin at ile evinden alınması günümüzde pek mümkün olmasa da bu adetimiz, davullu zurnalı gelin alma şeklinde devam etmektedir. Köy yerlerinde bu adet, gelenek ve göreneklerimiz daha sık yaşanır iken şehir merkezlerinde yaşayanlar için istenilse bile bunları gerçekleştirmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Bunda şehirleşme önemli etken olduğu kadar değişen toplum anlayışı da önemli bir etken oluşturmaktadır.

http://www.balkandugunsarayi.com/dugun-salonu-edirne/

1 yorum:

  1. Türkiye'nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar https://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.

    YanıtlayınSil